Často je to v současnosti i prostřednictvím jógy, která pracuje s vnímáním sebe sama, dechem a soustředěním se na osobní klid. I proto vznikají projekty jako yogapoint. Mají upozornit na to, že zastavit se je v dnešní době nejen dobré, ba přímo žádoucí.

Krajem zřizované Yogapointy budiž brány jako snaha o popularizaci klidu ve společnosti. Jako by na nás dřevěná konstrukce už z dálky volala: „Zastav se na chvíli a dýchej!“

Jeden z Yogapointů má vzniknout v lázeňském parku v Darkově, ve veřejném prostoru blízko přírody, u řeky. Pokud pomineme strachy a nedůvěru v to, že tato dřevěná konstrukce se může stát útočištěm pro negativní složku naší společnosti nebo cílem pro vandaly, může se stát, že kolemjdoucí se u Yogapointu skutečně zastaví.

Ať už z čiré zvědavosti nebo skutečně s vizí odpočinout si. Vnést klid do dnešního uspěchaného života je důležité, a pokud na to přijdeme včas, ušetříme si čas sami pro sebe, někdy možná i zdravotní problémy a v neposlední řadě zjistíme, že vlastně nikam nespěcháme a nejsme zcela nepostradatelní. Ačkoli se to některým z nás těžko přiznává.

Vizualizace yogapointů.
Yogapoint na Olešné? V autokempu ho město nechce. Kraj hledá jinde
Stavba obchvatu Frýdku-Místku poblíž Palkovické ulice.
Poznámka Lukáše Moryse: Obchvaty se blíží