Na prvním místě je nyní nový skate park, na místě druhém lezecká stěna. Skate park ve městě chybí už dlouhá léta. Zábavě a jízdě na prknech holdují od 90. let minulého století nejen mladé generace, člověk ve městě dnes potkává i ty, kteří s těmito sporty kdysi začínali a dnes na prkýnka staví už i své děti.

Jde o jeden z nejdostupnějších a nejzábavnějších sportů a skejťáci si svůj areál jistě zaslouží. Doufejme jen, že se ho pak vezmou skutečně za svůj a třeba se tu časem dočkáme i skejtových závodů a dalších aktivit, za kterými se dnes zajíždí třeba do Havířova či do Orlové.

Ano, ozývají se i hlasy, že anketa není dostatečně zabezpečená, aby jeden člověk nemohl hlasovat vícekrát. Je super, že si místní politici všímají nejrůznějších nedostatků a nebojí se na ně upozorňovat. Výsledky ankety to snad ale i tak ovlivnit nemůže. Podobný problém řeší celá řada jiných anket. A ať tak či tak, skate park či lezecká stěna jsou zařízení, která jsou dnes už běžnou součástí všech moderních měst nejen v Česku. A Karviná současná a moderní být chce a jistě si to i zaslouží.