Ano. Politici jsou placení z našich daní, stejně tak i většina rekonstrukcí, staveb a projektů, které vznikají v městských veřejných prostorech. V Orlové si to uvědomují, letos například poprvé v historii města schválili tzv. participativní rozpočet – tedy uvolnili část městských peněz, o jejichž využití hlasují místní obyvatelé.

Nyní se chystá rekonstrukce budovy po někdejším kině. Obyvatelé mohou na internetu rovněž hlasovat, co by zde mělo nově vzniknout. Už hodinu po odstartování ankety reagovalo na 250 občanů. Zájem veřejnosti je. Teď ještě, aby projekt neskončil v šuplíku, kde již roky leží např. akce chybějící letní koupaliště a jeho znovu zprovoznění. Takto zněl jeden z předvolebních hitů většiny kandidujících stran.

Když se na radnici zeptáte dnes?

„Plány jsou, hledáme zdroje na financování…“ Peníze zatím nejsou jisté ani na akci proměny kina Vesmír. Ta má navíc navázat až na velmi problematickou rekonstrukci centra města.

Přejme tedy Orlovským, aby se jim náklonnost k názorům občanů už konečně začala dařit dotahovat do konce a aby se město nestalo mistrem světa v projektech do šuplíku.