Vskutku povedený dárek věnovala polská rocková skupina Lady Pank sobě k oslavě 40. narozenin, ale také svým fanouškům, v podobě loni nahrané desky v akustickém hávu a letošního turné, na kterém tzv. bez napětí zazní nejen notoricky známé hity, ale i roky nehrané skladby.

Že rocková kapela zní skvěle a hodně zajímavě i v akustické verzi, dokázali hudebníci Lady Pank o víkendu v polském Těšíně, kde zahráli hned dva koncerty. Oba byly vyprodané.

Rocková kapela Doga převzala na koncertě v ostravském klubu Garage platinovou desku za prodej dvojalba Respekt.
Oklahoma, Texas, Nevada. Doga vyrazí na americké miniturné po barech

Model MTV Unplugged je pro posluchače sázka na skvělý zážitek a pro kapelu příležitost k inventuře mnohdy zapomenutých, nebo jen dlouho nehraných skladeb, které se v akustické verzi a nové aranži mohou probudit k životu. A když kytary, baskytaru, bicí a pochopitelně zpěváka doplní klavír a žestě, je z toho skvělý hudební večírek, kdy si posluchač užije známé hity v klidnější verzi a k tomu si vychutná pomalé rockové balady, které by třeba na stadionu v plné rockové palbě zesilovači podporovaných hudebních nástrojů nezněly tak komorně a procítěně. Zato v divadle je to „jiná káva“.

Však si to také plné těšínské divadlo Adama Miczkiewicze užívalo dosyta a svými ovacemi a vytleskáváním kapely k přídavku dalo najevo, jak skvělý to byl večírek.

Díky za něj!