Nehoda na Rudné ulici se stala krátce po 11. hodině v místě poblíž sjezdu na Ostravu-Kunčičky. Doprava ve směru do Ostravy-Vítkovic byla blokována zcela, v opačném směru se jezdilo bez omezení. 

Zdravotníci byli k nehodě voláni k ošetření jednoho zraněného člověka. V průběhu vyšetřování si policie vyžádala zdravotníky ještě k jednomu postiženému.

Na místo museli vyjet i hasiči, protože z jednoho automobilu měl unikat benzin. V té době už měli hasiči jeden zásah u hromadné nehody za sebou. Stala se ráno v jiné části města.

"První nehoda se stala kolem půl osmé ráno v Ostravě-Zábřehu v Plzeňské ulici. Srazily se tam 4 osobní automobily. K první nehodě vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Zábřeh, ke druhé tatáž jednotka a společně s ní i jednotka HZS MSK ze stanice Hrabůvka. Hasiči vždy zajistili místo nehody, zabezpečili havarovaná vozidla před požárem, použili na únik provozních kapalin sorbent a nakonec silnici uklidili. Také pomohli zdravotnickým záchranářům s ošetřením zraněných a odtahovým službám s naložením havarovaných vozidel na odtahová vozidla," informoval mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Řidiči neznají pokyny policistů

Dopravu na křižovatce Rudné s Vratimovskou začali o půl dvanácté řídit policisté. Směr do Ostravy úplně uzavřeli. Od Havířova se pak začala tvořit dlouhá kolona, když mnozí řidiči zbytečně při odbočování vpravo na Vratimovskou zbytečně čekali na červené, přičemž policista uprostřed křižovatky ukazoval volno.

Doprava byla obnovena krátce před půl druhou.