Nehoda se stala chvíli před půl desátou v zatáčce na silnici spojující Stanislavice s Albrechticemi v místní části Červenky.

"Okolnosti nehody se stále vyšetřují. Podle předběžných informací přímo z místa došlo k nehodě osobního automobilu. Šestašedesátiletá řidička nezvládla řízení a narazila do stromu. Při havárii utrpěla vícečetné zlomeniny a poranění hrudníku. Doprava je po dobu vyšetřování nehody omezena na jeden jízdní pruh," řekla Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Na místo vyjeli hasiči z Havířova a Českého Těšína a s nimi také záchranka z Havířova. Ještě než sanitka k místu dojela, hlásili lidé z místa, že stav zraněné ženy se zhoršuje a dispečeři proto vyslali také vrtulník. Ten pacientku po poskytnutí první pomoci a stabilizaci na místě nehody ve čtvrt na dvanáct převezl na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

"Hasiči ze dvou našich jednotek zasahovali u nehody osobního automobilu Peugeot 307, který skončil ve stromě. Z havarovaného auta museli vyprostit starší řidičku. Hasiči museli, ve spolupráci s rychlou záchrannou službou, opatrně vyprostit zraněnou a zaklíněnou řidičku – pomocí speciální hydraulické techniky - a předali ji týmu letecké záchranné služby," informoval mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.