Křížení Dlouhé třídy s ulicemi Okrajová a Studentská už pamatuje mnoho nehod, včetně vážnějších. Příčinou bývá vždy nedání přednosti v jízdě z obou směrů po Dlouhé třídě. Stejná příčina stála také za karambolem čtyř automobilů, ke kterému došlo v pátek před 19. hodinou.

„Pětadvacetiletá řidička Škody Octavia jela od Životic. V křižovatce nedala přednost Hondě Civic přijíždějící po Studenstké ulici. Čelně narazila do přední levé části hondy, která pak neovladatelná narazila do Renaltu Laguna, který čekal na stopce na Dlouhé třídě a ten byl odhozen na vedle stojící Škodu Fabia. Lehká zraněné utrpěli řidička octavie a spolujezdkyně v civicu. Škoda byla odhadnuta na 510 tisíc korun," řekl policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Zatímco se o zraněné starali zdravotníci ze záchranné služby, hasiči museli zvládnout únik provozních kapalin a zajištění vozidel před případným zkratem.

Křižovatka u Merkuru je v posledních letech na prvním místě v seznamu, kde město plánuje zřízení světelné signalizace. Důvodem je zvýšený provoz, který výrazně ovlivnilo osídlování městské části Životice. Zádrhelem ve stavbě semaforů jsou jen finanční prostředky.

Čtěte také: 
Nehoda čtyř aut blokovala křižovatku v Havířově
Na křižovatce u Merkuru přibylo nehod
V křižovatce u Merkuru se stala další ošklivá nehoda