Úraz byl oznámen před půl šestou u stavení v ulici U Statku. Na místo vyjeli hasiči, policisté a z Ostravy vzlétl vrtulník, protože sanitka záchranné služby s lékařem byla v té chvíli u jiného případu. 

Hasiči dojeli na místo jen chvíli před příletem helikoptéry. "Část jednotky zajišťovala prostor pro bezpečné přistání vrtulníku. Další hasiči poskytovali první pomoc zraněnému muži. Toho jsme nemuseli vyprošťovat, protože se zpod trámu dostal s pomocí jednoho svědka," informoval velitel havířovských hasičů Pavel Budina.

Zavalený muž se po vyproštění zpod trámu přesunul do svého příbytku. Tam ho ošetřil lékař z Letecké záchranné služby Ostrava. Muž pak s pomocí hasičů sám došel k vrtulníku, kde byl uložen na nosítka a naložen na palubu. 

Podle informací z místa utrpěl muž především poranění hrudníku. Do nemocnice byl přepraven s podezřením na zlomeniny žeber a možné poranění vnitřních orgánů. "Zasahující lékař zjistil poranění hlavy, hrudníku a horní končetiny. Pacient však byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Postiženému záchranáři poskytli přednemocniční neodkladnou péči a vrtulníkem jej transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde byl předán do péče tamních lékařů," informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Policisté ještě vyšetřují, jak se událost odehrála a zda na úrazu neměla podíl jiná osoba. "Vše nasvědčuje tomu, že si osmapadesátiletý muž zranění způsobil vlastní vinou. Jako bezdomovec obýval přístřešek s vědomím majitele pozemku. K úrazu došlo ve chvíli, kdy muž rozebíral dřevěnou konstrukci," řekl policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Video ze záchranné akce:

Zdroj: Youtube