Nehoda se stala před půlrokem, v pátek 20. ledna. Krátce před 11. hodinou se v křižovatce ulic Dělnická, Mánesova a U Stromovky střetla sanitka s osobním automobilem Renault Laguna. Sanitka jela k případu s puštěnou sirénou a majáky ve směru od nemocnice, osobák zleva z Mánesovy na ulici U Stromovky. Protože řidiči sanitky bránili v průjezdu křižovatkou vozidla čekající na červenou, rozhodl se je objet ve volném protisměru. Když vjel do křižovatky, narazil čelně do boku auta, jehož řidič si sanitky nevšiml.

Sanitka se po nárazu otočila o 180 stupňů a laguna najela na chodník, kde těžce zranila dva chodce čekající u přechodu.

Protože ani jeden řidič necítí vinu za způsobení nehody, musí viníka určit vyšetřování.

„Při vyšetřovacím pokusu se pokusíme zjistit podmínky, které měli oba řidiči krátce před nehodou. Zda mohli na situaci reagovat a nehodě zabránit. Měří se úroveň hlasitosti sirény uvnitř Renaultu Laguna a také výhledové poměry, jaké měli oba řidiči. Na základě výsledků vyšetřování by měl být určen viník nehody," řekl státní zástupce Otakar Cibien, který na provádění pokusu na místě dohlížel.

Houkající sanitka musela úsekem projet několikrát a řidič při průjezdech řidič měnil tón sirény. Zatímco měření venku ukázalo necelých 100 decibelů, uvnitř auta to bylo mezi 60 a 70 decibely. Konečné zpracování výsledků pokusu záleží na znalci.

Čtěte také tématu:
Vyšetřování nehody sanitky omezí v centru Havířova dopravu
Dva zranění chodci po střetu auta se sanitkou

Video z vyšetřovacího pokusu:

Zdroj: Youtube