Lidé volali na tísňovou linku krajského Integrovaného bezpečnostního centra krátce po 18. hodině. Uváděli, že v domě na ulici J. Vrchlického v Podlesí došlo k výbuchu a popsali i záblesk v okně kuchyně v nejvyšším patře. Na místo okamžitě vyjeli hasiči a policisté.

Při výbuchu naštěstí nebyl nikdo zraněn. To však hasiči zjistili až ve chvíli, kteří vnikli do bytu a prohledali ho. V domácnosti jinak zasahovat nemuseli, protože při roztržení hrnce nedošlo k požáru, úniku plynu ani k jiné události, která by zásah vyžadovala. 

Štěstí stálo také při všech lidech, kteří právě procházeli kolem jedenáctipodlažního panelového domu. Padající střepy nikoho nezasáhly. Někteří však upozornili policisty, aby zajistili úklid střepů, o které by se mohl někdo poranit.  

Okolnosti nehody stále vyšetřuje policie. Hledá se také roztržený papiňák. 

„Policisté zjistili, že šestadvacetiletý syn uživatelů bytu, kteří byli mimo domov, v kuchyni připravoval večeři pro svou přítelkyni. V době exploze tlakového hrnce byl v jiném místnosti. Muž nebyl zraněn, do nemocnice však byl převezen k preventivnímu vyšetření a s šokem z celé události. Tlakový hrnec nebyl při prvotní prohlídce kuchyně nalezen," řekl Deníku policejní mluvčí Miroslav Kolátek.