Nehoda se stala na Černé cestě v lokalitě Křivý důl. Auto tam před 10. hodinou prorazilo svodidla a celé se ponořilo se pod hladinu. Řidič se z auta snažil dostat dříve, než se zcela ponořilo a užil si horké chvilky. Jak popsal, po nárazu do svodidel nemohl u pomalu potápějícího se vozu otevřít ani jedny přední dveře ani jejich okna. Musel proto přeskočit dozadu a zkusit zadní dveře. Ty se mu otevřít podařilo a mladík doplaval ke břehu. V místě přitom byla taková hloubka, že nedosáhl nohama na dno.

"Třiadvacetiletý řidič měl při jízdě ve směru od Havířova na Stonavu na silnici dostat smyk a s vozidlem po překonání svodidel vjet do rybníka. V autě byl sám a vyvázl bez zranění," řekl k nehodě policejní mluvčí Miroslav Kolátek.

vytažení auta museli být přivoláni hasiči a policejní potápěči. Po čtyřech hodinách od oznámení nehody se jim auto podařilo dostat na břeh. 

"Na místě zasahovaly dvě jednotky. Hasiči použili automobilový jeřáb a norné stěny k zachycení uniklých provozních kapalin na hladině rybníka. BMW skončilo v třímetrové hloubce. Žádné oleje či palivo z něj neunikaly. K hasičskému jeřábu AD 28 Tatra 815 auto připevnili policejní potápěči. Po vytažení automobilu na břeh hasiči nejprve na gumovém člunu a pak přímo ve vodě v nepromokavých oblecích stáhli čerstvě uniklé provozní kapaliny pomocí norných stěn a sorbentu ke břehu, kde je naložili," popsal mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.