„Nehoda se stala chvíli po 20. hodině v prostoru stanice Šenov. Vlak tam srazil muže, který vstoupil do kolejiště. Doprava byla na koleji omezena po dobu tří hodin," informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

„Nešťastná nehoda se přihodila našemu vlaku, který se vracel z Prahy do Třince. Strojvedoucí už nemohl střetu s osobou v kolejišti zabránit. Cestující přestoupili na další náš vlak, který je odvezl do cílových stanic," řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Železniční úsek v okolí Havířova patří dlouhodobě mezi ty, kde lidé pod koly vlaků umírají nejčastěji. Do kolejiště vstupují většinou v sebevražedném úmyslu. Zda byla i tato nehoda sebevraždou policie zatím nepotvrdila. Totožnost zemřelého nebyla v prvních hodinách po nehodě známa.

"Ostravští kriminalisté pokračují v prověřování okolností události i v identifikaci mrtvé osoby, totožnost zesnulého zatím nebyla zjištěna. Prověřování je na počátku, v tuto chvíli tedy nelze učinit závěr ve smyslu příčiny události, tedy zda šlo o nešťastnou náhodu či sebevražedné jednání. Před námi jsou mimo jiné výslechy svědků, kteří mohou sdělit klíčové informace," sdělila Deníku krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. 

Nehody na železnici v Šenově:
Nehoda na železnici zastavila provoz mezi Ostravou a Havířovem
Muže v Šenově srazil vlak
Pod vlak se v Šenově vrhl další mladý muž
Mladík skočil pod vlak kvůli maturitě