Kolize byla ohlášena v 9 hodin z křižovatky Dlouhé třídy s ulicemi Matuškova a 1. máje. První pomoc zraněné ženě poskytli dělníci z Technických služeb, kteří poblíž dláždili chodník. Chvíli poté přijela městská policie, která v první pomoci pokračovala a urgovala příjezd záchranné služby. Ta už byla o události vyrozuměna a byla na cestě k zásahu. 

"Dvacetiletá řidička na přechodu srazila přecházející dvaašedesátiletou ženu. Okolnosti, za kterých k nehodě došlo, vyšetřuje dopravní policie. Pomoci mohou svědci, kteří průběh viděli," sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Podle dostupných informací odbočovala řidička VW Polo vlevo z vedlejší Matuškovy ulice na Dlouhou třídu. Na přechodu pro chodce zřejmě přehlédla ženu, kterou nabrala přední části svého vozu. Chodkyně při střetu rozbila hlavou čelní sklo. Bezprostředně po nehodě byla zřejmě v bezvědomí, ze kterého se po chvíli probrala. Přesto bylo její zranění hodnoceno jako těžké.

„O pacientku se na místě nehody postarala posádka s lékařem. Způsobená zranění byla kvalifikována jako vícečetná a těžká. Po prvotním ošetření a zajištění byla převezena na urgentní příjem havířovské nemocnice," řekl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.