Čas od času do něj někdo nabourá, když řidiči nezvládnou jízdu zatáčkou. Z nehod jsou nešťastní nejen správce hřbitova a majitelé poškozených hrobů, ale také lidé z okolních domů, kteří žádají dopravní omezení.

Ve středu po 16. hodině nezvládla řízení řidička VW Golf kombi. Při jízdě od Havířova na Horní Bludovice najela na štěrk u krajnice, dostala smyk a přejela do protisměru, kde pak vjela do plotu.

Z vozu jí pomohli svědci. Posádka záchranné služby pak ženu odvezla k důkladnému vyšetření do nemocnice.

Hasiči zlikvidovali menší únik provozních kapalin z havarovaného vozidla.

„39letá řidička poblíž hřbitova nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a technickému stavu silnice. Při průjezdu levotočivé zatáčky se dostala do smyku, vyjela mimo komunikaci, narazila do dopravní značky a oplocení místního hřbitova. Zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Žena byla převezena k ošetření do havířovské nemocnice, podle lékařů utrpěla lehká zranění. Odhad škody na vozidle je zhruba 30 tisíc korun, na dopravní značce škoda činí 5 tisíc. Škodu na poškozeném oplocení, včetně hrobů, hřbitovní správa předběžně vyčíslila na 350 tisíc. Řidičce byla za porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích uložena pokuta v částce jednoho tisíce korun," informovala o nehodě policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Čtěte také: Opilý řidič vjel s autem na hřbitov