„Jednatřicetiletý řidič zemního stroje Newholland LB nedal při odbočování vlevo přednost předjíždějícímu motocyklu Honda CBR 125R. Motocyklista už nedokázal střetu zabránit a narazil do lžíce bagru. S těžkými zraněními byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice,“ potvrdila okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

„Na místo byly vyslány dvě posádky sanitek z Karviné a zároveň vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Starší z chlapců utrpěl poranění hlavy a mozku. V době příjezdu záchranářů byl při vědomí, na nehodu si však nepamatoval. Zdravotníci jej ošetřili, zajistili přiložením krčního límce, podáním léků a kyslíku. Pacient byl poté letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě. Mladší spolujezdec byl krátce v bezvědomí, se záchranáři však již komunikoval. Jeho zranění byla středně těžká, a to v oblasti obličeje a také dolní končetiny. Byl uložen na vakuovou matraci, naše posádka zajistila žilní vstup, podala léky a pacienta předala do péče chirurgické ambulance nemocnice v Karviné,“ upřesnil mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Otřes mozku, zlomeninu nohy a tržné rány utrpěl i jeho patnáctiletý spolujezdec. Policisté si ověřili, že jednatřicetiletý bagrista byl v době nehody střízlivý. Je podezřelý z ublížení na zdraví.