Osmadvacetiletý Roman M. neměl za řídítky motocyklu Suzuki Sv 650 co dělat. Policie mu totiž už dříve za opakované prohřešky zabavila řidičák.

V neděli kolem 13. hodiny nedal přednost v jízdě osobnímu autu a ve vážném stavu skončil v nemocnici.

Kolize se stala v křižovatce Anglické ulice s ulicí U Nádraží. Motocyklista měl dát přednost octavii jedoucí po hlavní.

Policie zjišťuje, zda motorkář respektoval příkaz k zastavení, nebo do křižovatky vjel, aniž by dal automobilu přednost.

Zraněného na místě ošetřila posádka záchranky, která ho potom převezla na urgentní příjem havířovské nemocnice.

Lékaři hodnotili stav pacienta zpočátku jako vážný, především s ohledem na poranění hlavy. Nevylučovali ani pozdější transport do ostravské fakultní nemocnice.

Nakonec mu zašili tržné rány a podrobili vyšetřením, zda neutrpěl vnitřní zranění. "Ukázalo se, že to není tak vážné, jak se zdálo. Za pár dnů může jít domů," řekl chirurg Martin Sedláček.

„Okolnosti nehody jsou předmětem vyšetřování. Vlivem nepřiměřené rychlosti nestačil zareagovat na dopravní značku "Stůj dej přednost v jízdě!" a nezastavil před hranicí křižovatky. Po vjetí do křižovatky se motorkář snažil zabránit střetu s vozidlem zn. Škoda Octavia řízený 56letým mužem. Motorkář "položil" motocykl na pravý bok a ve smyku pokračoval v přímém směru. Karosérií motocyklu narazil do pravé přední části vozidla.Víme, že motocyklista má řízení zakázáno, a to až do října 2009. Mimo jiné za maření úředního rozhodnutí. Jeho počínání proto bude s největší pravděpodobností kvalifikováno jako trestný čin,“ potvrdila okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková.