K události došlo na Zvonkové ulici v Havířově-Šumbarku. Záchranka s lékařem právě končila jiný zákrok, a proto byla na místo vyslána záchranka se zdravotníky. Lékař je však o chvíli později následoval, protože jeho zásah byl opravdu nutný.

Čtyřicetiletý muž se nejen zranil pádem z výšky, ale ještě před tím se v sebevražedném úmyslu pobodal nožem. „Pacient byl v době příjezdu záchranné služby ještě při vědomí. Zasahující lékař při vyšetření muže objevil bodné rány v hrudníku a řezné poranění na zápěstí. Po pádu utrpěl vážná mnohočetná poranění žeber, končetin, hrudníku a vnitřních orgánů.

Záchranáři muži zajistili žilní vstup, dýchací cesty a napojili jej na umělou plicní ventilaci. Pacienta v přímém ohrožení života pak transportovali na urgentní příjem nemocnice v Havířově,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Posádka záchranky si byla vědoma bezprostředního ohrožení života a ještě z místa pro pacienta objednávala chirurgický operační sál. Ani rychlá pomoc lékařů však muži život nezachránila a ten po dvou hodinách zemřel.