Pátrání po utonulém začalo hned poté, co muž nedoplaval ke břehu.Spolu s přítelkyní plavali, když muž náhle zmizel pod hladinou. Jeho družka společně s přáteli pak tábořili na břehu jezera a čekali, až se muž objeví nebo potápěči jeho tělo z vody vytáhnou. „Ani dnešní pátrání nebylo úspěšné, zítra se bude pokračovat,“ řekla ve středu odpoledne policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

„Pátrání bylo zorganizováno už v úterý odpoledne a pokračovalo až do úplného setmění. Muž s partnerkou plavali zhruba do středu rozlehlé štěrkovny, pak se žena vracela zpět na břeh, ale muž pokračoval na druhou stranu. Známí už jej pak nespatřili, proto po něm nejprve začali pátrat sami a pak přivolali profesionální pomoc,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Na místě byli také policisté, kteří společně s hasiči prohledávali okolí štěrkovny. „Hasiči také přivezli člun, který využívali tři policejní potápěči. Ti se v pátrání po dně štěrkovny střídali. Ve středu by měli pokračovat v pátrání už jen potápěči Policie ČR,“ dodal Kůdela.

V sobotu odpoledne oznámili rybáři, že na hladině plave tělo. Na místo vyjeli bohumínští hasiči a policisté. "Voda skutečně vydala tělo muže, který byl pohřešován od úterka. Jeho totožnost potvrdila jeho přítelkyně," řekla Viačková.