Nehoda se stala o půl deváté. Na místo byla vyslána nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště v Českém Těšíně a zároveň lékařská posádka z Karviné. První záchranáři dorazili k pacientce během několika minut.

„Dívka byla při našem příjezdu v bezvědomí, lékař zjistil poranění hlavy a pravděpodobné poranění mozku. Postižené posádka zajistila dýchací cesty intubací a připojila ji k umělé plicní ventilaci. Záchranáři dále zajistili žilní vstup, podali potřebné léky a infuzní roztok. Zasahující lékař rozhodl vzhledem k vážnému poranění o transportu zraněné do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Dívku v přímém ohrožení života tam šetrně přepravil vrtulník letecké záchranné služby,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Policisté už zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví při dopravní nehodě. „Stíhán je čtyřiačtyřicetiletý řidič vozidla značky Volvo XC90, který v úterý kolem 8.30 hodin v Českém Těšíně na křižovatce ulici Nádražní a Hlavní třída srazil na přechodu pro chodce šestnáctiletou dívku,“ uvedla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.Vyšetřovatelé se domnívají, že k nehodě došlo proto, že se řidič dostatečně nevěnoval řízení.

(bb,toj)