Hned ráno havarovala v Horní Suché sanitka, jejíž řidič v mlze přehlédl auto před ním odbočující vlevo. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění. více zde.

Mnohem vážnější kolize se odehrála odpoledne v Rychvaldě. Po Myslivecké ulici tam jel s pick-upem dvaadvacetiletý řidič. „Při vjíždění na hlavní Michálkovickou ulici nedal přednost domíchavači betonu. Třiatřicetiletý řidič Tatry už nedokázal střetu zabránit. Mladý řidič v osobním autě na místě zemřel,“ potvrdil okresní policejní mluvčí Stanislav Sobol.

"Řidič osobního automobilu byl ve vraku zaklíněn, při příjezdu záchranářů nejevil známky života. Po vyproštění hasiči mohl zasahující lékař bohužel již pouze konstatovat jeho smrt. Muž utrpěl mnohočetná poranění v oblasti hrudníku a hlavy, která byla neslučitelná se životem," uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.

Další vážná nehoda se stala o čtyřicet minut později v Havířově. Třináctiletý chlapec tam chtěl přejít přes frekventovanou Hlavní třídu poblíž kostela. Zatímco dodávka mu dala přednost, dvaačtyřicetiletý řidič octavie chlapce v levém pruhu srazil. Dítě bylo převezeno do nemocnice s mnohačetnými zraněními a o několik hodin byl převezen do ostravské fakultní nemocnice.

Nehoda za nehodou

V průběhu odpoledne se jen v Havířově stala snad desítka kolizí. Většina byla drobnějších. Dva automobily se lehce srazily na Ostravské ulici při vjezdu na velký kruhový objezd a způsobily tam v dopravní špičce dlouhé kolony. Další dva osobní vozy se střetly na Národní třídě, další dva na Hlavní třídě u Podloubí, další tři opět na Ostravské naproti čerpací stanici Shell a dvě další pak při vjezdu na velký rondel. Pokud se řidiči nedohodli, museli na příjezd dopravní policie čekat dlouhé hodiny, protože ta se zdržela u nehody se sraženým chlapcem.