Ke kolizi došlo krátce před dvacátou hodinou na ulici 17. listopadu. Poblíž křižovatky s Junáckou ulicí srazila felicie cyklistu, který porušil hned několik částí silničního zákona, především o způsobu jízdy a vybavení kola. Přestože měl na zadním pastorku hned devět ozubených koleček, na povinné odrazky a světla při vybavování horského kola zapomněl.

"Vletěl mi přímo pod kola, když se vyřítil na cestu z chodníku mezi zaparkovanými auty. Stačil jsem akorát strhnout řízení do protisměru, ale střetu jsem zabránit nemohl," vysvětloval řidič.

Mladý cyklista po pádu z kola narazil hlavou do nárazníku jednoho z parkujících automobilů. Krvácející hlavu mu ošetřila posádka přivolané záchranky a o chvíli později i chirurgové havířovské nemocnice, kam byl převezen k důkladnějšímu vyšetření. Přímo na chirurgii si pro cyklistu přijeli policisté, kteří při dechové zkoušce zjistili, že v době nehody byl pod vlivem alkoholu. V dechu mu naměřili 2,2 promile. Po ošetření byl převezen zpátky na místo nehody, kde už dopravní policisté vyšetřovali okolnosti karambolu.