Spěšný vlak City Elefant jedoucí od Českého Těšína právě vjížděl do havířovské stanice. Strojvedoucí vypověděl, že viděl dva chlapce, kteří v blízkosti nákladní rampy přebíhali přes koleje. Jednoho vlak zachytil a zranil tak těžce, že na místě okamžitě zemřel.

„Já jsem je viděl v kolejích. Troubil jsem a začal brzdit. Jeden z chlapců nestačil utéct a ten druhý okamžitě utekl,“ vysvětlil kritický okamžik strojvedoucí.

Přivolaný lékař záchranné služby mohl pouze konstatovat smrt. „K nehodě jsme vyjížděli o půl páté odpoledne. Záchranka byla volána na nákladové nádraží v Havířově. Zranění způsobená vlakem byla neslučitelná se životem. Chlapec na místě zemřel,“ potvrdil mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Druhý chlapec z místa neštěstí utekl. Cestující museli vystoupit, dojít do stanice a přesednout na další spoj.

Nehodu začala vyšetřovat policie. „Bezprostředně po nehodě jsme neznali totožnost mrtvého chlapce. Kriminalisté zjišťují, jak k nehodě došlo. Místo zdokumentovali, odebrali stopy a vyslechli svědky. Zatím nemůžeme říci nic bližšího k míře zavinění,“ řekla okresní policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Že šlo o čtrnáctiletého kluka z Havířova, mohli policisté potvrdit až ve středu ráno. "Pohřešování nahlásili jeho rodiče," potvrdila mluvčí. Policistům se teď patrně snadno podaří najít kamaráda, který z místa utekl. Měl by jim sdělit další podrobnosti, které tragédii předcházely.

Vlak mohli železničáři odvézt z místa nehody teprve před osmnáctou hodinou. Ještě před tím se kolegové strojvedoucího zeptali, zda je psychicky v pořádku a jestli může soupravu řídit. Strojvedoucí potvrdil, že ano a dojel na nádraží.

Policisté na místě pracovali až do půl osmé večerní. Po celou dobu jim asistovali železničáři, kteří je v předstihu upozorňovali na projíždějící vlaky.