Ke střetu došlo deset minut po šestnácté hodině. Automobil vyjížděl z vedlejší ulice a jeho řidič chtěl odbočit vlevo na Havířov. Nestačil však zareagovat na blížícího se motocyklistu. Na místě nehody se okamžitě vedly spory, kdo je viník. Motocyklista totiž zcela jistě nejel předepsanou padesátkou. Motorka narazila do středu levého boku fiesty a převrátila auto na střechu.

Shodou okolností projížděla kolem sanitka, takže se zraněným dostalo okamžitě odborné první pomoci. „Na místě byli tři zranění. Všichni byli zraněni těžce a jsou na urgentním příjmu havířovské nemocnice. Motocyklista utrpěl poranění mozku, jehož rozsah se zatím upřesňuje. Muž z osobního automobilu má poraněnou nohu a utrpěl otřes mozku. Žena je ošetřována s poraněním hrudníku,“ potvrdil mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

"Motocykl Suzuki 1400 řídil dvaatřicetiletý muž z Havířova. Fiestu sedmadvacetiletý muž z Václavovic, který vezl jako spolujezdkyni dvaatřicetiletou ženu z Havířova. Výsledky vyšetřování ještě známy nejsou. Na místo byl volán vyšetřovatel, protože se dá předpokládat vedení trestního řízení. Spolu s dopravními policisty nehodu vyšetřuje i soudní znalec," řekl okresní policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Právě soudní znalec bude počítat, co nehodě předcházelo. Především půjde o rychlost obou vozidel. Případ patrně skončí u soudu.

Na místě nehody zasahovali také hasiči, kteří zajistili havarované vraky před vznícením a také uklidili provozní kapaliny.

Křižovatka, kdy byl kdysi start a cíl automobilových závodů, patří mezi riziková místa. Nehody se tam stávají právě při odbočování.