Při nehodě byl sražen šestačtyřicetiletý chodec tlačící vozík a dvaasedmdesátiletý cyklista. U chodce se zdravotní stav zhoršil a musel být přeložen na specializované pracoviště v Ostravě.

"Zraněného muže jsme v úterý převezli na neurochirurgickou kliniku Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Druhý muž, cyklista,je hospitalizován s vážným zraněním stále na našem ARO. Třetí zraněný, kterým je řidič automobilu,leží s lehčím zraněním na našem chirurgickém oddělení," potvrdila mluvčí havířovské nemocniceJana Zlattnerová.

Případ je stále v šetření policie. Ta zpracovává údaje získané přímo na místě neštěstí. K dispozici má informace od několika svědků a další data získala vyhodnocením místa nehody.

Na místě byl také státní zástupce, který bude s největší pravděpodobností právě na základě výsledků policejního vyšetřování vznášet obžalobu proti čtyřiatřicetiletému řidiči. "Zatím nemůžu vůbec posoudit, pro jaké trestné činy by podezřelý mohl být stíhán. Skutečně musíme vyčkat na řádné vyšetření celé události," řekl Otakar Cibien, který patří v regionu mezi žalobce, kteří v podobných případechu soudutrvají navelmi přísných trestech.

Více informací k tématu čtěte v Souvisejících článcích