Šofér patrně svůj náklaďák nezabrzdil parkovací brzdou, nebo brzda selhala. Auto se pomalu rozjelo a řidič nestačil uskočit. Přední část vozu ho přimáčkla k plotu.

"Muž může hovořit o skutečném štěstí. Díky rychlému zásahu profesionálních hasičů řidič tatrovky vyvázl, alespoň podle jejich odhadu, bez zranění, která by jej nějak vážně ohrožovala na životě. To musí samozřejmě potvrdit vyšetření v havířovské nemocnici,“ potvrdil mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči na místo vyjeli společně se záchrannou službou zhruba hodinu a půl po poledni. „Hasiči po příjezdu na místo zajistili tatrovku před dalším pohybem pomocí klínů, které umístili pod kola. Řidiče vozidla, který měl přimáčknutý hrudník a břicho, vysvobodili pomocí hydraulického rozpínáku, který vložili mezi kabinu a sloupek. Jednoduše tak zvětšili mezeru a muž mohl vyklouznout. Byl při vědomí, bez krvavého zranění a komunikoval. Podle neoficiálního odhadu hasičů ale měl minimálně pohmožděnou hruď,“ upřesnil průběh zásahu Kůdela.