Nehoda se stala chvíli po 14. hodině na silnici, kde k podobným střetům dochází poměrně často. Na místo vyjely tři sanitky záchranné služby a hasiči z Karviné. Z Ostravy vzlétl i záchranářský vrtulník.

„Dvaadvacetiletá žena utrpěla těžké zranění. Záchranáři zjistili, že je vbezvědomí a přímém ohrožení života. Bylo nutno zajistit její dýchací cesty intubací a připojit pacientku kumělé plicní ventilaci. Lékař při prvotním vyšetření zjistil závažné poranění mozku. Po podání potřebných léků a přípravě ktransportu si ženu převzala posádka na palubu vrtulníku a zajistila rychlý letecký transport do zdravotnického zařízení. Pacientka byla předána do péče lékařů urgentního příjmu ve Fakultní nemocnici Ostrava-Poruba. Druhým ošetřeným byl jednadvacetiletý muž. Ten zůstal po nehodě při vědomí a se záchranáři komunikoval. Utrpěl poraněné hrudníku, které bylo posádkou záchranné služby kvalifikováno jako středně těžké. Po ošetření byl zraněný transportován na urgentní příjem nemocnice vHavířově,“ informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

"Když profesionální hasiči přijeli na místo nehody, byla již řidička favoritu venku a ošetřoval ji tým rychlé záchranné služby. Spolujezdec na předním sedadle byl ale ještě ve vozidle. Hasiči jej opatrně vyprostili s pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí a za asistence rychlé záchranné služby," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Okolnosti nehody vyšetřuje dopravní policie. „Nehodu jsme měli hlášenou po 14. hodině poblíž autobusové zastávky Stonava Mexiko. Ke kolizi tam došlo mezi vozidly Škoda Favorit a VW Bora. Škodovku řídila třiadvacetiletá žena z Ostravy a jejím spolujezdcem byl o rok mladší muž. Druhý automobil řídil pětapadesátiletý muž, který vyvázl bez zranění. Z dosavadních informací vyplývá, že řidička jela po vedlejší jednosměrné ulici ze směru od Stonavy směrem na Louky. Na křižovatce nedala přednost v jízdě a pravou boční části svého vozidla narazila do přední části vozidla VW Bora,“ popsal průběh nehody policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Vážné následky u nehod na této silnici způsobuje především vysoká rychlost. O předchozí kolizi, u které musel také zasahovat vrtulník, čtěte ZDE. Při jiné nehodě v úseku přišla o život řidička. Čtete ZDE.