Nehoda se stala po deváté hodině nad restaurací Lapačka na silnici na Frýdek-Místek. Osobní automobil z dosud oficiálně nepotvrzených příčin vyjel ze silnice, přibral stromy a převrátil se.

Svědci na místě nehody hovořili o tom, že auta jela v koloně ve směru na Václavovice. Řidič BMW začal předjíždět ve chvíli, když stejný manévr udělal i za ním jedoucí řidič terénní Toyoty Land Cruiser. Ten však v době střetu jel velmi rychle. Když o sebe vozidla boční částí zavadila, vyjela toyota na levé straně ze silnice. Auto čelně přerazilo strom a skončilo v poli převrácené na boku. Auto je poškozeno natolik, že jeho cesta povede pravděpodobně přímo k likvidaci.

Na místě zasahovali šenovští hasiči, kteří zraněnému poskytovali první pomoc a ve spolupráci s havířovskými profesionály pak zajistili únik provozních kapalin z havarovaného automobilu.

Zraněného řidiče vzal na palubu záchranářský vrtulník, který ho transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Řidič z BMW vyvázl bez zranění.

„Lékaři záchranné služby ošetřili dvaačtyřicetiletého řidiče. Ten byl v době zásahu záchranářů při vědomí, utrpěl však vážné zranění hlavy s podezřením na poranění mozku a mnohočetné pohmožděniny. Posádky záchranné služby muže ošetřily v rámci přednemocniční neodkladné péče a připravily jej k transportu do zdravotnického zařízení. Pacienta si převzali letečtí záchranáři, kteří zajistili jeho rychlý a šetrný transport na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Policie zatím nestanovila viníka nehody. Rozhodující budou výsledky vyšetřování. Podstatné bude, zda řidiči začali předjíždět v místě, kde to bylo povoleno, v jakou chvíli se k tomu rozhodli a také, jakou rychlostí auta jela. K objasnění nehody žádá policie o pomoc i svědky.

"Dne 23.6.2010 kolem 09.15 hodin došlo v obci Šenov na Frýdecké ulici k vážné dopravní nehodě. 35letý muž řídil po Frýdecké ulici motorové vozidlo BMW a zřejmě ve snaze předjet před ním jedoucí a dosud neustanovené vozidlo měl vybočit do protisměrné části vozovky v době, kdy již měl být předjížděn stejným směrem jedoucím vozidlem Toyota Land Cruiser, řízeným 42letým mužem. Vlivem bočního střetu vyjelo terénní vozidlo vlevo přes příkop mimo vozovku, kde přerazilo dva vzrostlé listnaté stromy, dopravní značku a přetočilo se navíc přes střechu, a to při jízdě do kopce. Škoda na majetku byla předběžně vyčíslena ve výši 1 000 000 korun. Policisté provedli ohledání místa činu a započali s prověřováním. K objasnění okolností dopravní nehody zahájil ostravský policejní komisař úkony trestního řízení pro přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Pachateli tohoto přečinu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta. Žádáme případné svědky o sdělení informací k dopravní nehodě na bezplatné lince 158, zejména řidiče dosud neustanoveného vozidla, které mělo být před nehodou předjížděno," sdělila k případu ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.