Podle informací z místa neštěstí se na silnici, která spojuje Karvinou s Ostravou čelně srazily dva osobní automobily - Škoda Felicia a Mazda3. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři, ale dvěma lidem už pomoci nedokázali. První pomoc však poskytli dalším účastníkům.

Ve felicii zemřel jednadvacetiletý řidič a jeho stejně starý spolujezdec. Další jednadvacetiletý spolujezdec byl zraněn těžce a do nemocnice ho přepravil vrtulník. Poslední pasažér z felicie, osmnáctiletý mladík, vyvázl také s těžkým zraněním a byl převezn do karvinské nemocnice. Podle svědků měla felicie jet ve směru do Karviné a v místě odbočky na Doubravu přejela před dvojitou plnou čáru do protisměru. Tam se čelně srazila s mazdou, ve které cestoval jen řidič. Ten utrpěl rovněž vážné zranění.

"Záchranáři již bohužel nemohli pomoci dvěma účastníkům havárie. Muži v mladém věku, jejichž totožnost dosud záchranná služba nezná, utrpěli při nehodě mnohočetná zranění, která byla smrtelná a postižení jim na místě podlehli. Další mladý muž (18 let) byl ošetřen s poraněním dolní končetiny, pánve, břicha, horní končetiny a hlavy. Jeho stav se jevil jako velmi vážný; po provedení první lékařské pomoci byl za stálé monitorace životních funkcí posádkou vrtulníku přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Ve vážném stavu byl rovněž pětapadesátiletý muž, který při nehodě utrpěl poranění hrudníku. Lékař záchranné služby rovněž vyslovil podezření na vnitřní zranění v oblasti břicha. Pacienta transportovala pozemní posádka na chirurgickou JIP nemocnice v Karviné-Ráji. Poslední z účastníků byl ošetřen s poraněním hrudníku a obličeje, utrpěl rovněž vícečetné drobnější oděrky. Jeho zranění bylo celkově středně těžké a byl předán do péče chirurgické ambulance nemocnice v Karviné," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Na místě zasahovali také hasiči, kteří museli použít i vyprošťovací techniku. "Před příjezdem hasičů byl venku muž z mazdy i dva vážně zranění muži z felicie. Přivolaní hasiči se pokoušeli na místě vyprostit, ve spolupráci s týmy rychlé záchranné služby, další dva těžce zraněné muže, po chvíli ale lékař mohl konstatovat smrt obou mladých mužů. Hasiči pak opatrně vyprostili těla obou cestujících a také likvidovali únik provozních náplní z aut a zajistili místo nehody," popsla mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Policejní mluvčí Zlatuše Viačková potvrdila tragickou bilanci kolize: "Při střetu dvou automobilů zemřeli dva lidé. Okolnosti se dále vyšetřují. Pravděpodobně však řidič felicie jedoucí od Ostravy do Karviné předjížděl přes dvojitou plnou čáru. Ve felicii cestovali čtyři muži. Řidič a jeden spolujezdec nepřežili. Jednoho těžce zraněného transportoval vrtulník do Ostravy, čtvrtého sanitka do nemocnice v Karviné."

Nehoda se stala v úseku, kde se podobně vážné kolize čas od času stávají. Výjimkou nejsou ani tragické nehody, při kterých zemřelo i několik lidí najednou.

V regionu nebyla odpolední nehoda v Karviné jedinou. Už dopoledne těžce havaroval řidič terénního vozu v Šenově. Také tam zasahoval vrtulník. Více čtěte ZDE.