Když řidička osobního automobilu pustila přes silnici chodce u restaurace Lučina, další řidič na její manévr nezareagoval včas a zezadu do auta naboural. První vůz pak zachytil i přecházející ženu. K nehodě došlo po 14. hodině v místě, které je kvůli rekonstrukci zúženo na jeden jízdní pruh a rychlost tam je omezena na 30 km/hod. V místě není vyznačený přechod pro chodce, ale je ta místo, které k přecházení silnice slouží a chodci ho k přecházení využívat mohou.

Míra zavinění je předmětem vyšetřování policie. „Zraněné žena, která byla zachycena automobilem, byla převezena záchrankou do nemocnice k ošetření. Podle dostupných informací nejsou její zranění vážná. Okolnosti nehody vyšetřují dopravní policisté,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

"Náš dispečink měl nehodu hlášenou jako kolizi dvou automobilů. Na místě bylo zjištěno, že jde o chodkyni. Ta byla převezena k vyšetření na chirurgickou ambulanci havířovské nemocnice. Její zranění jsou hodnocena jako lehká," potvrdil mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.