Když automobil projížděl ulicí M. Pujmanové v městské části Šumbark, zavadil o vozidlo taxislužby. Karambol byl naštěstí jen velmi lehký a odneslo ho pouze zadní světlo na voze taxi. Opilý řidič favoritu však nezastavil a z místa odjížděl. Přítel taxikářky neváhal a začal viníka kolize pronásledovat.

„Na místo vyjela také naše hlídka, kterou lidé přivolali. U řidiče byla dechovou zkouškou zjištěna opilost s úrovní čtyř promile. Policisté rovněž museli zakročit proti spolujezdci, který byl také opilý a z místa chtěl utéct. Jak se ukázalo, důvodem pokusu o úprk bylo neplacení výživného, pro které byl dotyčný osmatřicetiletý muž v celostátním pátrání. Oba muži byli převezeni k vystřízlivění na záchytku,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Oba muže čeká ještě dohra. Na záchytce si je vyzvednou policisté. Řidič se bude zpovídat z opilství za volantem a ujetím od nehody. Podle dostupných informací má už zákaz řízení motorových vozidel a je navíc v podmínce. Jeho parťák stane před soudem, který mu vyměří trest za neplacení stanovených částek na své potomky.