Celkový počet zraněných se vyšplhal na šestnáct. Záchranáři je rozvezli celkem do tří nemocnic. Mladá řidička stříbrné Toyoty Corolla vyvázla z nehody s lehkým zraněním. Její spolujezdec zůstal nezraněn. Nezraněné pasažéry autobusu odvezli hasiči na své sídlo, kde dostali jídlo, pití a postaral se o ně psycholog. Společnost, které havarovaný autobus patří, se postarala o náhradní dopravu a nezraněné pasažéry odvezla domů.

Na svém levém boku a několik desítek metrů od silnice v poli skončil autobus karvinské dopravní společnosti MIDIBUS, který v úterý vezl desítky mladých lidí z Prahy do Karviné. Do této pozice do dostal po střetu s Toyotou Corolla, kterou řídila mladá dívka. „Pět minut před devátou ranní jsme přijali telefonát o dopravní nehodě,“ uvedl policejní mluvčí Michal Pižurin. Na místo okamžitě vyjeli záchranáři, hasiči i policisté. „Na místo nehody vyjelo celkem osm sanitek. Ošetřili jsme šestnáct lidí ve věku kolem osmnácti let. Všichni byli při vědomí a nikdo ze zraněných nebyl v přímém ohrožení života. Zraněné jsme rozvezli do olomoucké fakultní nemocnice, olomoucké vojenské nemocnice a jednoho pacienta jsme převezli do šternberské nemocnice,“ sdělil Ivo Mareš, ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

„Z této dopravní nehody k nám přivezli jednu mladou ženu s mnohačetnými tržnými a řeznými ránami v obličeji. Po prvotním ošetření jsme ji převezli na plastickou chirurgii olomoucké fakultní nemocnice,“ informovala Hana Szotkowská, mluvčí společnosti Agel, která provozuje šternberskou nemocnici. „Celkem k nám přivezli čtrnáct zraněných. Dvě ženy a jeden muž jsou operováni s těžkými poraněními dolních končetin. Dalších jedenáct lidí je zraněno lehce. Ošetřováni jsou s oděrkami, zhmožděninami a otřesy mozku. Z těchto jedenácti v naší nemocnici zůstane na léčení nejspíš šest zraněných. Ostatní budou propuštěni domů,“ řekl mluvčí olomoucké fakultní nemocnice Egon Havrlant. Zbylí dva zranění jsou v olomoucké vojenské nemocnici. „Zůstávají u nás se středně těžkými zraněními. Nejsou v přímém ohrožení života,“ sdělil lékař olomoucké vojenské nemocnice.

Třicet pasažérů vyvázlo bez zranění. Hasiči je odvezli do svého sídla na Schweitzerově ulici. „Poskytli jsme jim zázemí, jídlo a pití,“ řekl Libor Popp, ředitel odboru Integrovaného záchranného systému a služeb. Na místě se také pohyboval hasičský psycholog David Dohnal. „Všichni byli v relativním klidu. Nevznikla žádná panika Velkou zásluhu na tom má rychlá pomoc, která jim byla poskytnutá. Na místo nehody velmi rychle dojeli policisté, hasiči i záchranka. Zúročily se nám zkušenosti z cvičení. Navíc cestující, kteří sami vylezli z autobusu, pomáhali ostatním. Takže z tohoto pohledu proběhlo všechno jak by mělo,“ řekl Dohnal.

Autobus patří karvinské dopravní společnosti MIDIBUS. Její majitel Adolf Wawrzyczek Deníku potvrdil, že studenti byli v Praze na brigádě, pro kterou si je najala společnost Danten. „Na místo jsme vyslali druhý autobus, jenž všechny cestující, kteří mohli pokračovat v cestě, dopravil domů,“ řekl Wawrzyczek.

Nehoda obchvat uzavřela na téměř pět hodin. Policisté cestu uvolnili až před půl druhou odpoledne.

Martin Šinkovský, Veronika Kolesárová, Tomáš Januszek, ČTK