Muže v kolejišti tentokrát spatřil strojvedoucí osobního vlaku směřujícího před polednem z Havířova do Českého Těšína. Ani intenzivní brzdění nemohlo střetu zabránit. Elefant zastavil až několik desítek metrů za místem kolize. Muž byl na místě mrtvý.

Na místě zasahovali hasiči a zdravotníci. Okolnosti nehody vyšetřuje policie. „Z vyšetřování vyplývá, že se jednalo o sebevraždu.

Sedmadvacetiletý muž odložil vedle kolejiště své doklady a pak vstoupil před vlak. Potvrzují to také svědci,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Po dobu vyšetřování byla doprava vedena v obou směrech po druhé koleji.

V poslední době je to už druhá sebevražda v tomto místě. Přesně před týdnem, ve čtvrtek odpoledne, vstoupil před osobní vlak devětaosmdesátiletý muž. Ani mu už nebylo po střetu s kolosem pomoci.

Zatímco v těchto případech se jednalo o úmyslné skoncování se životem, v místě lidé riskují i při přecházení kolejiště, když si zkracují cestu do obchodní zóny. Zákaz vstupovat do prostoru dráhy porušuje denně několik stovek lidí a někteří na to v minulosti doplatili i životem.