První vážná kolize, po které museli hasiči z vraku vyprostit zaklíněného řidiče, se stala ráno na Dělnické ulici. Karambol byl záchranným složkám hlášen chvíli po sedmé hodině. Na místo vyrazili hasiči, záchranka a také policie. Po čelním střetu Škody Forman se Škodou Fabia zůstal řidič formanu uvnitř zdemolovaného auta. Ven mu pomohli hasiči, kteří k tomu použili hydraulické vyprošťovací zařízení. Tím odstranili přední dveře a sloupek.

Podle výsledků vyšetřování stál za nehodou alkohol. „Třiatřicetiletému řidiči formanu bylo v dechu naměřeno 1,1 promile alkoholu. Při jízdě od centra na Suchou přejel přes dvojitou plnou čáru do protisměru, kde se střetl s protijedoucím automobilem,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Právě viník nehody je zraněn nejvážněji. Lékař u něj odhalil zlomeninu nohy. Čtyřiadvacetiletý spolujezdec z fabie si zlomil ruku a později byl do nemocnice odvezen i padesátiletý řidič fabie, který utrpěl lehké poranění a šok.

Po dobu záchranných prací a následného vyšetřování byla doprava řízena strážníky a policisty kyvadlově.

Zhruba hodinu a půl po této nehodě byli záchranáři vysláni k další kolizi. V křižovatce ulic 17. listopadu, Studentské a Mánesovy byla při karambolu poškozena čtyři osobní vozidla a další bylo zasaženo střepy. Na vině byla řidička, která nedala přednost v jízdě.

„Čtyřicetiletá řidička Fordu Fusion jela ze Studentské ulice. Nedala přednost v jízdě a v křižovatce narazila do projíždějícího formanu. Ten narazil do dvou stojících vozidel na Mánesově ulici a střepy zasáhly ještě další vozidlo Seat Leon,“ řekla Viačková.

Škoda Forman se staršími lidmi jedoucími na zahrádku skončila převrácena na střeše. Dvoučlenná posádka, manželský pár ve věku 72 a 71 let, naštěstí vyvázla jen s drobnými pohmožděninami a šokem.

Jak prokázalo vyšetřování, nehoda se stala ve chvíli, kdy byla světená signalizace mimo provoz. Správce zařízení policistům potvrdil, že semafory byly v poruše.