První nehoda se stala v Orlové. Na ulici 17. listopadu, nedaleko místní nemocnice, havaroval motocyklista na stroji Kawasaki 650.

„Šestadvacetiletý motocyklista jel za škodou Octavia, kterou řídil čtyřiadvacetiletý muž. Mezi vozidly došlo ke kolizi, která si vyžádala dva zraněné,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Na místo museli vyjet záchranáři z Karviné, protože orlovská záchranka byla právě u jiného akutního případu. Oba zranění, z toho jeden se zlomeninami nohou, byli převezeni na orlovské traumacentrum.

Druhá nehoda motocyklisty se stala v lese mezi Horní Suchou a Pacalůvkou. Motorkář tam havaroval tak nešťastně, že upadl do bezvědomí. Podle popisu jeho stavu od svědků byl dispečink připraven vyslat na místo i vrtulník. Do nemocnice pacienta nakonec odvezla sanitka. Motocyklista byl i po prvotním ošetření stále v bezvědomí a musel být napojen na umělou plicní ventilaci.

"Střet motocyklisty s automobilem se odehrál ve večerních hodinách a na pomoc byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci z Havířova. Pacient byl po střetu mimo silnici, záchranáři jej nalezli v bezvědomí, s poraněním hlavy a podezřením na poranění mozku. Postiženého po ošetření předali na urgentním příjmu nemocnice Havířov," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.