Karambol, při kterém byla poškozena tři vozidla, se stal před 17. hodinou v křižovatce ulici Frýdecké a Šenovské, kde k nehodám dochází často.
Podle prvotních informací jel řidič BMW od Ostravy. Z Ostravské ulice sjel u viaduktu a Frýdeckou ulici křižoval na Šenovskou. Řidič i svědci potvrzují, že před vjetím do křižovatky zastavil, aby dal přednost, ale pak se rozjel a přehlédl z pravé strany přijíždějící auto.

Řidič malého peugeotu s přívěsným vozíkem nestačil střetu zabránit a přední částí narazil do zadního pravého boku BMW. To pak ještě zavadilo o Škodu Octavii dávající přednost z opačné strany na Šenovské ulici.

Řidič BMW bude dopravní policistům patrně vysvětlovat i nepříliš dobrý technický stav svého vozu, konkrétně notně opotřebované pneumatiky.

Na místo byly přivolány dvě záchranky. Zranění jsou naštěstí lehkého charakteru. Únik provozních kapalin zajistili dobrovolní hasiči ze Šenova, kterým přijeli na pomoc i profesionální hasiči z Havířova. Dopravu po dobu zásahu a vyšetřování řídili šenovští strážníci.