Nehoda se stala kolem 19. hodiny. Motocyklista na stroji Yamaha Drag Star 1200 jel v pravém jízdním pruhu ve směru od velkého kruhového objezdu na Ostravu. Od Ostravy vjel do křižovatky řidič osobního automobilu Audi TT, který odbočoval vlevo na Šumbark. Motocyklistu zřejmě přehlédl a zkřížil mu cestu.

Na místě zasahovali zdravotníci, kteří zraněného motocyklistu po prvotním ošetření odvezli do nemocnice. Podle dostupných informací utrpěl otřes mozku a poranění ruky.

Hasiči zajistili havarovaný motocykl před únikem provozních látek a vznícením. "Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v pondělí čtvrt hodiny před sedmou hodinou večerní od Zdravotnické záchranné služby. Na místo byla vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Havířově. Při příjezdu hasičů již řidiče motorky ošetřoval tým rychlé záchranné služby. Hasiči zajistili místo zásahu pomocí výstražných kuželů – kvůli silnému provozu na ulici Ostravská ve směru na Ostravu, zkontrolovali obě havarovaná vozidla a zabezpečili je před požárem," informovala mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.