Hasiče na místo volali právě zdravotníci, kteří potřebovali několik silných paží. Muže bylo zapotřebí sundat z plotu mateřské školy v Karviné-Mizerově.

"Devětatřicetiletý muž měl patrně upito. Na zhruba metr čtyřicet vysokém plotě, svařovaném z kovových částí, jej objevili kolemjdoucí, kteří jej podpírali až do příjezdu lékaře. Zdravotníci použili na ulehčení bolestí vše dostupné, mj. anestetikum a hlavně nosítka ze sanitky. Na těch byl nešťastník držen ve vodorovné poloze. Kovová část plotu se mu hlavně zapíchla do horní části stehna a vyčnívala nad ním z kalhot. Protože tradiční použití rozbrušovačky by působilo zajatému muži velmi bolestivé vibrace a navíc jiskry, hasiči se rozhodli použít hydraulické nůžky - jako při vyproštění u dopravní nehody. Za chvíli bylo vše důležité plotu přestřiženo a svislý kovový úlomek sám vypadl z citlivých míst. Nešikovného přelézače plotu pak odvezla sanitka do nemocnice. Hasiči se vrátili zhruba po 40 minutách na stanici," informoval mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

Jako kuriózní označují případ i zasahující hasiči. „U hasičů sloužím šestnáct let, ale takový případ jsem zažil poprvé,“ poznamenal velitel zásahu.

O zcela výjimečný zásah ale nešlo. Právě v Karviné vyjížděla jiná směna o prázdninách roku 2007 k nahlášeným skřípnutým prstům chlapce ve školním plotě v Karviné-Novém Městě. Chlapec se ale při přelézání zamčené branky směrem na moderní hřiště v areálu školy nabodl levou rukou na jeden z ostrých výčnělků plotu, což hasiči zjistili až na místě.

„Špice mu projela zápěstím. Naštěstí tak, že mu neporušila žádnou důležitou cévu a jeho krve bylo na místě úrazu jen minimum. Prvotní šok trval jen desetinku sekundy, pak jej vystřídalo rychlé rozhodnutí hasičů kovovou tyčku či spíše silnější kovový drát přeřezat. To by se ale bez silné chlapcovy bolesti nepodařilo. Konečné řešení proto bylo prosté - již odemčenou branku hasiči opatrně vysadili i s chlapcovou rukou a pomalu toto monstrum transportovali do přistavené sanitky Zdravotnické záchranné služby – za mnohdy nechápavých pohledů četných svědků. Při jízdě statečného chlapce i branku drželi dva silní hasiči, hasičské vozidlo jelo za sanitkou. Hasiči donesli branku s chlapcem až do nemocnice Karviná-Ráj, kde si jej převzali lékaři. Následovalo uspání chlapce a odborné vytažení napíchnutého zápěstí. Hasiči ještě počkali na branku, odvezli ji zpět a nasadili na příslušné školní panty,“ dodal Kůdela.

Původní článek o záchraně chlapce Čtěte ZDE

Zasahující hasiči byli posléze za zákrok oceněni. Čtěte ZDE.