První nehoda se stala v pátek po 17. hodině na Dlouhé třídě v Havířově. Řidič Fordu Fusion jel z centra na Podlesí. Za křižovatkou s ulicí 1. máje mu do cesty vstoupil devětasedmdesátiletý chodec. „Muž vstoupil do vozovky z travnatého pásu a snažil se dojít ke středovému dělícímu pásu. Řidič se sice snažil střetu zabránit, ale přesto chodce zachytil. Ten si při střetu způsobil těžká zranění,“ řekl policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Druhá vážná nehoda se stala v sobotu časně ráno. Cizinka jela před pátou hodinou po rychlostní silnici od Frýdku-Místku do Českého Těšína. Poblíž sjezdu k místní obchodní zóně přejela muže, který ležel na silnici. „Zjišťuje se, zda jeho smrt nastala vinou přejetí automobilem třiačtyřicetileté ženy, nebo už byl mrtvý před touto nehodou. Na místě byl i soudní znalec, jehož výpočty by měly pomoci v objasňování kolize,“ informoval mluvčí Kus.

Ještě během víkendu policisté zjistili, že zemřelým je 35letý muž z Českého Těšína. Soudní pitva by nám měla odpovědět na otázky týkající se příčiny úmrtí. Policie událost šetří pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

"Zasahující lékař již mohl pouze konstatovat smrt muže středního věku. Postižený utrpěl mnohočetná poranění neslučitelná se životem, kterým podlehl ještě před příjezdem posádky záchranné služby," uvedl k případu mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.