K prvnímu případu byli chvíli po 16. hodině voláni do Dětmarovic. V místní části Koukolná srazil kolos dvaapadesátiletého muže. Jeho život visel na vlásku a na místo přiletěl i vrtulník.

„Muž byl vlakem odhozen na kovovou konstrukci mostu. Na pomoc byla vyslána posádka záchranné služby z Karviné a vrtulník z Ostravy. Pacient se zpočátku nalézal při vědomí, jeho stav se však zhoršoval. Utrpěl život ohrožující poranění na více částech těla. Záchranáři jej museli zaintubovat, připojit k přístrojem řízené ventilaci a uložit do vakuové matrace. Po podání léků a dalších úkonech v rámci přednemocniční neodkladné péče byl pacient letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice,“ informoval o případu mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Další nešťastník vstoupil do kolejiště po dvaadvacáté hodině v Českém Těšíně v úseku ve směru na Chotěbuz. Přesto, že na místo vyjela místní posádka záchranky a přijela i další záchranka s lékařem, život těžce zraněného už se jim zachránit nepodařilo.

"Jednalo se o sedmapadesátiletého muže. Při střetu s vlakem, který jel ve směru od Opavy do Českého Těšína, utrpěl mnohačetná zranění, která nebyla slučitelná se životem. Jak se muž dostal do kolejiště, se stále vyšetřuje," řekl policejní mluvčí Miroslav Kolatek.