Pětatřicetiletý pracovník byl zavalen materiálem. Jednalo se o bednění, které stálo na břehu a dělníci ho právě montovali. Zjišťuje se, proč se bednění uvolnilo.

Na základě popisovaného rozsahu zranění vyslal dispečink krajského IBC společně se sanitkou také vrtulník. Ten na místě přistál krátce po příjezdu sanitky, jejíž posádka se musela k postiženému dostat přes provizorní lávku. Po hodině se vrtulník vracel zpátky na základnu bez pacienta.

Muž měl těžkým bedněním zasažen hrudník. Záchranářům se ho sice po dlouhém oživování podařilo vrátit mezi živé a připravili ho na letecký transport do Ostravy. Pacient ale opět zkolaboval. Z vrtulníku proto byl vyložen a opět resuscitován. To už se nepodařilo a muž zemřel.

"U pětatřicetiletého muže ukrajinské národnosti došlo následkem úrazu, kdy jej zavalilo bednění, k zástavě dechu i krevního oběhu. Posádka započala s resuscitací – muži byly zajištěny dýchací cesty, záchranáři jej připojili k umělé plicní ventilaci, zahájili podávání léků a po dobu třiceti minut prováděli také nepřímou srdeční masáž. Následně se jim podařilo obnovit činnost pacientova srdce. Stav muže však zůstával kritický, neboť při úrazu utrpěl závažná poranění v oblasti hrudníku a břicha. Postižený byl připraven k transportu do zdravotnického zařízení, před vzletem vrtulníku u něj nicméně došlo k opětovnému selhání srdeční činnosti. Záchranářům se ji během další resuscitace již nepodařilo obnovit. Pacient podlehl svým zraněním a lékaři byli nuceni konstatovat jeho smrt," informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

O neštěstí byla informována také policie. Prověřovat bude především to, zda byly při práci dodrženy bezpečnostní předpisy a zda na něm nenese vinu nějaká jiná osoba. „Pracovníci montovali bednění, které stálo ve svahu na břehu řeky. Bednění se při práci uvolnilo a zranilo pětatřicetiletého cizince. Způsobeným zraněním i přes snahu záchranářů podlehl,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Jak už Deník informoval, most přes řeku se opravuje kvůli rozsáhlému poškození, které způsobila velká voda. Most už nešlo opravit, ale musí být celý stržen. Demoliční práce právě probíhají. Nahrazen bude zcela novým mostem. Stavba si vyžádala celkovou uzavírku hlavního tahu mezi Karvinou a Ostravou. Pěší mohou využívat provizorní lávky, vozidla musí jezdit po objížďkách.