Dva a půl roku starý chlapec ležel na skateboardu na břiše a zřejmě nezvládl jízdu. Z chodníku sjel na silnici, kde právě projíždělo auto. Lidé zraněné dítě naložili do auta a odvezli do nemocnice. Tam se ukázalo, že zranění jsou mnohem vážnější a ještě večer bylo vrtulníkem převezeno do ostravské fakultní nemocnice.

„Nehoda se stala před devatenáctou hodinou. Dítě vjelo před automobil v těsné blízkosti, kdy nebylo v možnostech řidiče střetu zabránit. Dechová zkouška potvrdila, že řidič před jízdou nepožil alkohol,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Přesto, že se na místě nehody zdálo, že dítě má pouze lehčí zranění, při důkladném vyšetření v nemocnici se ukázalo, že stav je mnohem vážnější. K večernímu letu pro byl proto přivolán vrtulník.

„Přímo u nehody naše posádka nezasahovala. Po dvacáté hodině jsme však zajišťovali letecký transport 2,5letého chlapce s mnohočetnými vážnými zraněními z havířovské nemocnice na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ potvrdil už večer Deníku mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.