K utržení došlo v úterý vpodvečer. Na místo vyjeli hasiči, kteří po otevření dveří výtahu zjistili, že uvnitř nikdo není. Celá událost se tak vyšetřuje pouze interně jako technická havárie.

Podle předběžných výsledků zkoumání provedeného přímo na místě havárie, bylo příčinou utržení lana s protizávažím uvolnění jednoho šroubu.

„Podle sdělení, které máme k dispozici, došlo k poškození šroubu, který držel jedno ze šesti lan. Zatímco kabina zůstala viset, protizávaží dopadlo na její strop a poškodilo její horní část. My jsme prověřili dokumentaci a zjistili, že firma dodržela všechny předepsané revize a servisní úkony. Samozřejmě žádáme důkladné prošetření nehody s oficiálními závěry. Všechny šrouby budou zkoumány v laboratoři. Kontrolou projdou také výtahy stejného typu, které v našich domech máme,“ řekl deníku ředitel MRA Pavel Merta.

Zkoumání potvrdilo průběh nehody. Po uvolnění lana zachytily kabinu výtahu bezpečnostní brzdy mezi druhým a třetím podlažím. Z výšky se však řítilo uvolněné protizávaží, které vyskočilo z vodicích kolejnic. Blok dopadl na střechu zdviže, kde poškodil některé kovové prvky.

„Kabina jako taková poškozená není. Závaží dopadlo na zábradlí, které je na její horní části pro ochranu servisního technika, když na kabině provádí práce,“ dodal Merta.

O nehodě výtahu Deník informoval v článku:V bezbariérovém domě se utrhl výtah.