Žena se zranila pádem z výšky. K nehodě došlo přibližně kolem 14. hodiny. Na místo vyjela záchranka a první pomoc do jejího příjezdu zraněné poskytovali spolupracovníci. Záchranáři pak v boji o život pokračovali s tím, že její stav vyhodnotili jako velmi vážný. Na místo si přivolali vrtulník, který pacientku přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

"Osmačtyřicetiletá žena utrpěla na pracovišti poranění hlavy a hrudníku, její stav shledal zasahující lékař jako život ohrožující. Pacientce bylo nutno zajistit dýchací cesty a připojit ji k umělé plicní ventilaci," sdělil mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Okolnosti, za kterých k pádu došlo, se vyšetřují. „Zatím víme, že žena přišla ráno v šest hodin a směnu do budovy neutralizace, kde pracuje sama. Nad nádržemi s kapalinou se prochází po lávkách. Její kolegové si před 14. hodinou všimli, že v objektu není vše v pořádku a snažili se ženu kontaktovat telefonem. Když nereagovala, šli za ní do objektu. Protože neotevírala a dveře byly uzamčeny, museli dveře otevřít hasiči. Ženu pak našli uvnitř budovy ležící na zemi. Záchranáři ženu transportovali do nemocnice,“ řekl policejní mluvčí Miroslav Kolátek.