Na místo vyjeli zdravotníci z orlovské záchranné služby a z Ostravy vzlétl i vrtulník. Protože se nehoda stala v odlehlejší části obce, musel si pilot vyžádat detailní informace o místě přistání.Při střetu motorky s osobním autem poblíž restaurace Hastrmanka se zranili dva mladíci ve věku 18 a 21 let.

„Mladší z mužů utrpěl poranění hlavy a břicha. Byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Posádka zajistila žilní vstup, podala potřebné léky a připravila jej k transportu do nemocnice. Pacient byl předán na chirurgické ambulanci v Karviné. Druhý muž byl zraněn těžce a jeho stav se jevil jako život ohrožující. Zasahující lékař musel provést intubaci a zajistit pacientovi přístrojem řízenou plicní ventilaci. Posádka postiženého s podezřením na vážné poranění mozku ošetřila v rámci přednemocniční neodkladné péče. Muž byl následně leteckými záchranáři přepraven na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Do péče tamních lékařů byl předán krátce před šestnáctou hodinou,“ popsal zásah mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Vyšetřování ještě není ukončeno. Ze zavinění nehody je však podezřelý motorkář. „Kolize se stala na křižovatce místních komunikací. Motocykl Jawa 350 se střetl se Škodou Superb. Motocyklista v prostoru křižovatky nedal přednost dvaatřicetiletému řidiči osobního vozidla přijíždějícího zprava od Dětmarovic na Orlovou. Motocyklista byl zraněn těžce, jeho mladší spolujezdec lehce. Řidič osobního vozidla nebyl pod vlivem alkoholu, u řidiče motocyklu byla odebrána krev v nemocnici. Celková škoda je ve výši 95 tisíc korun, z toho 15 tisíc na motorce, 80 tisíc na vozidle,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.