Oznámení o nehodě šestačtyřicetileté ženy přijal dispečink krajského Integrovaného bezpečnostního centra zhruba patnáct minut před patnáctou hodinou. Na místo vyjela také záchranka z Nošovic, a to pro případ, že by vrtulník z nějakého důvodu nemohl přistát, nebo zranění se ukázala jako méně vážná a pacienta by nebylo nutné transportovat letecky.

V tomto případě byl pilot navigován ještě v průběhu letu, protože volající upřesnili místo události. Dispečeři jim současně přikázali schovat koně z prostoru, kde měla helikoptéra přistát, aby nedošlo k jejich splašení.

Letečtí záchranáři poskytli zraněné ženě první pomoc, podali léky a připravili k transportu. Po naložení na palubu byla pacientka před půl čtvrtou přepravena na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

„Jednalo se o případ, ke kterému došlo při vedení koně ve stáji. Pacientka utrpěla zranění hlavy. Byla v bezvědomí, zasahující lékař ji musel uvést do umělého spánku a za podpory plicní ventilace byla přepravena do nemocnice,“ řekl Ladislav Lang, zástupce vedoucího krajského zdravotnického operačního střediska.

Okolnosti úrazu začali vyšetřovat policisté. "O případu jsme byli informováni záchrannou službou. Zraněnou je žena, která na jízdárně pracovala jako zaměstnanec. Jde proto o pracovní úraz. Dojít k němu mělo při výcviku koně vedeného na lanu. Při výcviku kůň ženu přilehl svým tělem," potvrdil mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk.