Nehoda se stala dopoledne v křižovatce u Komerční banky. V octavii, která jela z Mánesovy ulice na ulici U Stromovky, cestovali dva havířovští ragbisté. Autobus jel po Dělnické od nemocnice do centra. Řidič autobusu přehlédl, že na semaforu už naskočila červená a po vjetí do křižovatky už nedokázal zastavit. Čelně narazil do pravého boku octavie.

O to překvapivější zjištěním byla dechová zkouška. „K nehodě došlo deset minut po desáté hodině. V době kolize nebyli v autobuse žádní cestující. U řidiče octavie nebylo dechovou zkouškou zjištěno požití alkoholu. U devětapadesátiletého řidiče autobusu byly provedeny dvě dechové zkoušky. První prokázala 0,17 promile alkoholu, druhá s odstupem několika minut 0,12 promile,“ potvrdila informace Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Podle dostupných informací nastoupil řidič směnu hodinu před nehodou. Je možné, že byl přesvědčen, že jeho organismus už alkohol odboural. Přesto, že dechové zkoušky prokázaly sestupnou tendenci, k zaviněné nehodě je alkohol přitěžující okolností.

"Je to zkušený dlouholetý řidič, který ví, jak se profesionálně chovat. Každý řidič si může před nastoupením směny udělat kontrolní dechovou zkoušku, nebo se může nechat vystřídat z jakéhokoli důvodu, když se necítí úplně fit. Tento případ bohužel vrhá špatné světlo na ostatní řidiče," řekl odborový předák ČSAD Havířov Ján Hlobík.

Autobusák s naměřenými hodnotami alkoholu souhlasil. Pokud by s výsledky dechové zkoušky nesouhlasil, nebo by požití alkoholu popíral, mohl se podrobit odběru krve, který je průkaznější. "Krevní zkouška v tomto případě provedena nebyla. Řidič ji nevyžadoval," doplnila Viačková.

Zavinění nehody při jízdě na červenou a pod vlivem alkoholu pro autobusáka znamená jistý konec kariéry profesionálního řidiče.