V úseku poblíž bývalého havířovského dolu Dukla došlo před šestou hodinou ke kolizi dvou osobních automobilů. Podle předběžných informací stála za nehodou nepozornost staršího řidiče při vyjíždění z vedlejší silnice. Právě on při nehodě zemřel.

„Nehoda se stala chvíli před půl šestou. Z dosavadních výsledků vyšetřování vyplývá, že osmašedesátiletý řidič vozu Renault Twingo nedal při vyjíždění z vedlejší silnice přednost Škodě Octavia. Ta narazila svou přední částí do levého boku twinga. Jeho řidič při nehodě na místě zemřel,“ řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

„Osmašedesátiletý muž zůstal vážně zraněný a zaklíněny ve vozidle, byl v bezvědomí. Záchranáři zahájili jeho ošetřování a oživovací pokusy, po příjezdu hasičů a následném vyproštění v nich pokračovali mimo automobil. Přes intenzivní resuscitaci za použití přístrojové techniky a léků se posádce nepodařilo obnovit činnost mužova srdce a lékař jej musel prohlásit za mrtvého. Zraněn byl dále sedmačtyřicetiletý muž, jenž při střetu utrpěl středně těžká poranění v oblasti hrudníku a páteře. Byl prvotně ošetřen na místě události a následně transportován na urgentní příjem nemocnice v Havířově. Poslední z účastníků, které ošetřovala záchranná služba, byl muž, který utrpěl lehké poranění horní končetiny. Byl vyšetřen zasahujícím lékařem, ale jeho bezprostřední transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný a posádka jej ponechala na místě události,“ informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Po dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody je v místě omezen provoz.