K nehodě došlo ve 3 hodiny ráno v městské části Darkov poblíž odbočky na Stonavu.

"Třiatřicetiletý polský řidič osobního automobilu Mercedes při jízdě od Českého Těšína pravděpodobně nezvládl řízení a přejel do protisměru. Tam se jeho vůz srazil s protijedoucím VW Golf, který řídil rovněž polský občan. Jeho totožnost se zatím ověřuje. Tento řidič na místě nehody způsobeným zraněním podlehl. U řidiče mercedesu bylo dechovou zkouškou zjištěno požití alkoholu. Přístroj vykázal hodnotu 1,48 promile. Sanitkou byl odvezen k ošetření do nemocnice," informoval o nehodě policejní mluvčí Miroslav Kolátek. 

"Záchranáři ošetřovali muže středního věku, který byl po nehodě při vědomí. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hrudníku a horní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pacient transportován do nemocnice v Karviné a předán na tamní chirurgické ambulanci. Druhý z účastníků zůstal zaklíněn ve vraku vozidla. Na místě podlehl svým zraněním a lékař u něj mohl pouze konstatovat smrt," sdělil mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Po dobu záchranných prací a následného vyšetřování byla silnice uzavřena a doprava odkloněna po objízdných trasách. 

Na zasněžených silnicích, případně mokrých po prosolení, to v posledních hodinách nebyla jediná tragická nehoda. Už v pátek odpoledne zemřeli dva lidé a další dva byli zraněni při nehodě na nebezpečném úseku nedalekého Nového Jičína. 

Deník o nehodě informoval v článku: Při nehodě tří aut u Dubu zemřeli dva lidé

Na Karvinsku se letos jedná o v pořadí třetí nehodu, při které se umíralo. Už v lednu zemřela pod koly auta starší chodkyně, když přecházela silnici. Na začátku února nezvládla jízdu po zřejmě zledovatělé vozovce žena z Havířova, která se zabila v sousedním Těrlicku. 

Na zasněžené silnici havarovala také řidička, která dostala smyk na Ostravské ulici v Orlové. Ze zdemolovaného auta po srážce s protijedoucím vozidlem ji vytáhli těžce zraněnou a přepravili do nemocnice. 

Na Ostravské v Orlové se po smyku srazila dvě auta

Řidička v Těrlicku dostala smyk a zemřela po nárazu do sloupu

Při nehodě v Petřvaldě zemřela starší chodkyně