Nehoda se stala o půl šesté ráno na Okružní ulici v městské části Šumbark. Z dostupných informací vyplývá, že 16letý chodec chtěl přecházet přes vozovku v křižovatce s ulicemi Opletalova a Lidická. Na přechod vstoupil poté, co mu dal přednost řidič osobního auta jedoucího ve směru na starý Šumbark.

Na to nestačil včas reagovat řidič autobusu jedoucího v opačném směru. I přesto, že snížil rychlost, chodce na přechodu srazil a zranil.

"Naše posádka na místě nehody ošetřovala 16letého chlapce, který utrpěl poranění horní a dolní končetiny. Byl při vědomí, lékař však nevyloučil možné vnitřní poranění a nechal pacienta převézt do Ostravy na urgentní příjem fakultní nemocnice," popsal mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. 

"Autobus bezprostředně za křižovatkou na vyznačeném přechodu pro chodce srazil pravou přední části přecházejícího 16letého mladíka, který přecházel z pohledu řidiče zleva doprava. V opačném směru před přechodem zastavilo osobní vozidlo Hyundai Getz a jeho řidič chlapci vozovku umožnil přejít. Sražený chodec byl po střetu převezen do fakultní nemocnice. Podle dostupných informací jeho zranění je zatím klasifikováno jako lehké. Zkouška na přítomnost alkoholu v dechu byla provedena u řidiče autobusu s negativním výsledkem. Prvotním odhadem na autobusu je škoda 100 tisíc," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.