Ke zranění muže na Frýdecko-Místecku došlo v úterý 25. července u obce Dolní Lomná. "Událost na sjezdovce Severka byla operátorům krajského operačního střediska nahlášena krátce po třinácté hodině. Na místo události vyrazili záchranáři Horské služby a povolán byl také vrtulník LZS ze základny v Ostravě," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských záchranářů Ladislav Lang. 

V desítkách obchodů řetězce Kaufland po celé republice se platí za toaletu.
Někde ano, někde ne. Jak je to v podhůří Beskyd? Kaufland zavádí placené toalety

Jednapadesátiletý muž cestou po sjezdovce Severka uklouzl a upadl na záda. Stěžoval si na výraznou bolest v oblasti hrudní a bederní páteře, nemohl se pohnout, ani se sám dostat ze svahu.

"Letečtí záchranáři tak byli voláni k provedení technického zásahu a transportu pacienta z nepřístupného terénu," řekl dále Deníku mluvčí záchranářů. 

Otevření kompletního obchvatu Frýdku-Místku, 24. 7. 2023.
Nůžky, páska, šampaňské. Obchvat Frýdku-Místku byl oficiálně otevřen

Po příletu nad místo události a rekognoskaci terénu byl pomocí palubního jeřábu ke zraněnému vysazen lékař. Po vyšetření, ošetření a zajištění byl zraněný muž naložen do vaku a v podvěsu transportován na vhodné místo k naložení do vrtulníku.

Střelba v Hrčavě. Drogy, celá vesnice to věděla a všichni si o tom jen povídali

Komenského sady uprostřed Frýdku-Místku někdo překřtil na Park zamilovaných

"Následně byl letecky přepraven do Třince a pomocí sanitního vozidla převezen na tamní chirurgickou ambulanci," dodal pro Deník mluvčí.